| Blacksaber a întrebat:

In ce costa fenomenul de imbatranire(la cauciuc) si cum poate fi eliminat?(Funda cel mai bun raspuns)big grin

Răspuns Câştigător
| Yugeen a răspuns:

In principal se modifica structura interna "celulara" a cauciucului iar asta il face, pe cauciuc happy, sa nu mai aibe aderenta buna, sa fie mai plastificat, sa se toceasca mai repede.

De eliminat... nu il poti elimina (efectul) ci doar proteja (pe el, pe cauciuc) facand in asa fel incat sa nu stea in soare (sa nu-l "bata" soarele, cum s-ar zice) si ger (temperaturi sub ~5 grade Celsius).

Sper sa te ajute cu ceva... happy

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Condițiile meteo și uzura pe carosabil.
Nu văd cum ai elimina aceste două aspecte!
Pa, pa.