| LanguageMaster a întrebat:

În clasa V nu se face fizică, dar dacă un elev ia meditații și știe materia poate participa la olimpiade cu cei de clasa VI?

2 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Nu cred ca poti. De obicei la olimpiada te inscrie profesorul de la materia respectiva. Nu poti sa participi cu o clasa mai inainte daca tu esti a 5-a. Mai astepta un an ca o sa te saturi de olimpiade pana in a 8-a

| PainTech a răspuns:

Tin minte ca am avut un profesor care a zis ca a falsificat niste acte pentru a putea merge cu un copil de clasa a V-a intr-o olimpiada NATIONALA de clasa a VI - a.

Teoretic nu poti, doar daca se fac aranjamente.