| greenmoon a întrebat:

In judetul Ialomita scolile sunt inchise si luni si marti? sau doar luni?

5 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Deocamdata doar azi. Se va anunta daca si maine. Poti sa verifici aici www.isjialomita.ro

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mâine NU se face şcoală în judeţul Ialomiţa!

"UPDATE: Situaţia universităţilor şi a unităţilor de învăţământ din judeţele aflate sub cod de avertizare meteorologică pentru ziua de marţi, 28 ianuarie

Ministerul Educaţiei Naţionale a centralizat situaţia universităţilor şi a unităţilor de învăţământ din judeţele/ municipiul Bucureşti, aflate sub atenţionare de cod galben, portocaliu şi roşu. Luni, 27 ianuarie, la ora 17.30, inspectoratele şcolare judeţene au transmis deciziile luate în privinţa funcţionării unităţilor de învăţământ pentru ziua de marţi, 28 ianuarie. Situaţia se prezintă astfel:

1. cursuri suspendate integral în Bucureşti şi alte 12 judeţe: Argeş, Călăraşi, Constanţa, Galaţi, Ialomiţa, Iaşi, Ilfov, Mehedinţi, Prahova, Tulcea, Vâlcea, Vrancea;

2. cursuri suspendate integral în judeţele Buzău, Giurgiu şi Brăila, cu excepţia grădiniţelor din oraşele Buzău şi Giurgiu, care rămân deschise pentru a veni în întâmpinarea părinţilor, şi cu excepţia unităţilor de învăţământ din oraşul Brăila, care rămân deschise;

3. cursuri suspendate parţial în 5 judeţe: Bacău (cu 3 unităţi închise), Botoşani (cu 3 unităţi închise), Dâmboviţa (cu 46 de unităţi închise), Suceava (pentru 5 unităţi de învăţământ există probleme de acces pentru o parte dintre elevii care vin din alte localităţi, dar aceste unităţi rămân deschise), Vaslui (cu 26 de unităţi închise, cu două mai mult, decât situaţia înregistrată până la ora 13.00)." - SURSA :
http://edu.ro/index.php/articles/20959

Toate cele bune.

| alexs99 a răspuns:

In acest moment se stie doar ca orele sunt suspendate in Bucuresti si marti, iar in restul judetelor se stie doar despre ziua de luni.

''Ministerul Educației Naționale a decis ca, pentru siguranța elevilor, a însoțitorilor acestora și a personalului didactic și nedidactic, să închidă, luni, 27 ianuarie, toate unitățile de învățământ din județele/municipiul București, care s-au aflat aceste zile sub atenționare de cod galben și portocaliu. Județele vizate sunt: Argeș, Bacău, Botoșani, Brașov, Brăila, Buzău, Călărași, Constanța, Covasna, Dâmbovița, Dolj, Galați, Giurgiu, Gorj, Ialomița, Iași, Ilfov, Mehedinți, Neamț, Olt, Prahova, Suceava, Teleorman, Tulcea, Vaslui, Vâlcea, Vrancea.''
Sursa:http://www.ziuanews.ro/......rti-112960
O zi buna.

| MiruD a răspuns:

Si luni si marti.

| HolyDesire a răspuns:

Unitatile de invatamant vor fi inchise luni in 27 de judete si municipiul Bucuresti, pentru care au fost emise cod portocaliu sau galben de ninsori si viscol, a anuntat Ministerul Educatiei, potrivit Agerpres.

Astfel, scolile si gradinitele vor fi inchise luni in: Arges, Bacau, Botosani, Brasov, Braila, Buzau, Calarasi, Constanta, Covasna, Dambovita, Dolj, Galati, Giurgiu, Gorj, Ialomita, Iasi, Ilfov, Mehedinti, Neamt, Olt, Prahova, Suceava, Teleorman, Tulcea, Vaslui, Valcea si Vrancea.