| AvalohAlyn a întrebat:

In prezent sunt la un colegiu(liceu) cu profil de protectia mediului.La sfarsit daca termin si iau atestatul imi da o diploma de tehnician in protectia mediului sau cam asa ceva.Intrebarea mea este:Ce pot face cu aceasta calificare? Ce pot urma pe mai departe? Mentionez ca am vrut de nenumarate ori sa ma transfer dar nu se poate si am renuntat la idee.Ma gandesc la o facultate de tip umanist dar ma gandesc si la ceva in protectia mediului.E cam 40% protectia mediului, 60% ceva umanist.
Deci ce pot face in viitor cu atestatul si diploma in protectia mediului?

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Din pacate, nimic! Daca ai pile, te poti angaja intr-un birou, pana cand va pica pila.