| SebiutzaVL a întrebat:

Într-un bazin în forma de paralelipiped dreptunghic cu dimensiunile de l=240dm, L=3 dam, H=4m, se toarnă apa în cantitate de 18000hl. a) Pana la ce înălțime se ridica apa în bazin? b) Calculați aria totala a paralelipipedului (în metri pătrați) c) Aflați volumul paralelipipedului (în metri cubi)

6 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
In caz ca esti nou si nu ai citit inca regulamentul site-ului, aici sunt interzise temele scolare!

| Bibi_1645 a răspuns:

De formule de calcul ai auzit? Ia cauta pe google, aria si volumul unui paralelipiped dreptunghic. Una e sa nu stii, si alta e sa iti fie lene. Si apropo, pentru ce examen te pregatesti? Faza pe pix?laughing

| SebiutzaVL explică:

Dau funditalove struck

| SebiutzaVL explică:

Nu e tema ma preg pentru examen si nu stiu cu sa fac asta big grin si m-am uitat pe model si se da si asa

| SebiutzaVL explică:

Faza pe creion dc? sunt clasa a 8 pentru ce as puteam sa ma pregatesc?

| SebiutzaVL explică:

Si oricum daca mai e cineva care are chef de misto si mai scire asa mai bine sa se lase.