| rob3rttt a întrebat:

INTREBARE Simpla! Intr-un mar sunt mere. Dau cu batu lovesc mere, ma uit jos si nu vad mere. Cate mere au cazut jos?

PS: Care raspunde corect dau funda. tongue

Răspuns Câştigător
| G a răspuns:

Unul. "nu vad mere" deci "vad mar".

23 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mar au fost 2 mere si a cazut jos unul, asa ca se vede si in pom si jos numai cate un mar(nu mere).

| Cσσкiє a răspuns:

1 măr.

| Christina a răspuns:

| Abcdefg123 a răspuns:

Pai 1 :]. Deoarece e doar un mar, si cand te vei uita jos nu vei vedea mere si "mar". Deci doar un mar :]].

Anyway. inteligenta intrebare.

| bebitzu a răspuns:

A trebuit sa desenez laughing)
Deci daca nu sunt mere jos, inseamna ca nu a cazut nici un mar (cu specificatia ca "jos" inseamna imprejurul copacului).
Sfat: data viitoare sa dai mai tare cu batul in merele care sunt in mar laughing. Dragutza intrebarea big grin

PS:Sa ne spui si nouala final daca nu stie nimeni raspunsul (o sa urmaresc intrebarea)

| Miuriel_7546 a răspuns:

1 jos este un mar
Nu sunt mere jos
Este doar un mar
Ai lovit mere, dar numai unul a cazut
Deasta nu ai vazut mere pe jos happy

| KidoSmart a răspuns:

Pai decat le lovesti, nu spune nimeni ca le si dai jos deci nici unul fundahappy

| Slavian a răspuns:

Zero mere cazute jos.

| pacalici a răspuns:

5000 de nuci?

| just for me a răspuns:

Nici unul, lovestele mai tarelaughing

| Evelyna a răspuns:

Eu cred sigur nici unul si depinde de mar cate au ramas :p

| Silly a răspuns:

| Yoanna_4969 a răspuns:

Poi in copac erau 2 mere, u le'ai lovit pe amn2 da' a cazut numai 1laughing

| dyenutza01 a răspuns:

Marul a cazut sus mahlaughing

| ANONIM10000000000 a răspuns:

Unul logicwinking

| rob3rttt explică:

@ioandelasal e pe aproape... INDICIU: Gramatica!hee hee

| rob3rttt explică:

Gsfghtrj felicitari tongue ai fost primul care a raspuns corect si a argumentat raspunsu...happy

| rob3rttt explică:

@katnety "ma uit jos si nu vad mere" dar "vad mar" deci un mar era raspunsu corect tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici unul

| ChildrenOfBodom a răspuns:

Pai "ma uit jos si nu vad mere " cate mere au cazut? niciunul cred.

| Adiiii a răspuns:

Int-un mar nu sunt merelaughingsmugsmug
cred ca asta e raspunsultonguesmug