| cocolate a întrebat:

Joi dau teza la romana, clasa 7. ce exercitii mi-ati recomanda

5 răspunsuri:
| cherybloom a răspuns:

De toate.

| Aberdeen a răspuns:

Indruma-te dupa planul recapitulativ pentru teza, presupun ca vi l-a dat.

| VlazanAndreea a răspuns:

Buna,si eu sunt in clasa 7, si eu o dau maine... poti invata opera epica si lirica, trasaturi si cum se descrie un text epic/liric(sa desparti in silabe, cate sunete/litere are, ce valoare morfologica are)eu din asta invat.
Sper ca te-am putut ajuta :* big grin

| VlazanAndreea a răspuns:

Buna,si eu sunt in clasa.7 si eu dau maine teza, poti invata despre opera lirica sau epica, valoarea morfologica a cuvintelor, cum descri un personaj sau tex liric/epic si alte chesti, depinde ce ti-a mai predat profesorul/profesoara happy
Sper ca te-am putut ajuta :*