| flinstone1994 a întrebat:

La admiterea la medicina ( in Timisoara ) stie cineva daca se acorda punctaj partial? adica daca varianta corecta era sa zicem : a, b, c si eu am selectat doar b si c, se puncteaza? am nevoie urgenta de raspuns.dau funda happy

Răspuns Câştigător
| alex251 a răspuns:

Da se puncteaza, dar nu iei tot punctajul, de exemplu daca exercitiul valora 0.90% sa zicem si tu selectezi a si b vei primi 0.60% sau depinde de barem cat valoreaza respectivul raspuns/varianta. Sper ca ti-am fost de folos, numai bine sa iei cu 10 admiterea