| 010123 a întrebat:

La bac, la română,(profil uman), pot alege orice poezie a lui Eminescu? Sau doar Luceafărul sau Floare albastră?

Răspuns Câştigător
| vlad1000 a răspuns:

Buna. La bac, subiectul al 3-lea se specifica numai autorii, tu poti alege sa comentezi orice poezie scrisa de respectivul.

8 răspunsuri:
| Florin9Florin9 a răspuns:

Oricare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricare. Dar nu văd ce ai putea de scrii mai Ok de la Eminescu. Ca din astea doua de le ai spus chiar poți scoate numărul de cuvinte astfel încât sa acoperi toate cerințele, pentru ca sunt niște poezii ample. Chiar dacă nu înveți și știi câteva strofe scoți 3 pagini in care aberezi despre poezie. Sfatul meu e sa înveți una din astea doua

| 010123 explică (pentru anonim_4396):

Eu sunt de părere că dacă vrei, poți abera legat de orice. Dar mersi de sfat happy

| împreunăfacembine a răspuns:

Salutare,

La subiectul al 3 lea poti alege orice lucrare a autorului mentionat.

| aXy99 a răspuns:

Orice opera literara STUDIATA.
Daca il mentioneaza pe Ion Creanga si tu te apuci sa scrii un eseu despre Povestea Pulei, nu cred ca iti vor puncta subiectul.

| Yurisa a răspuns (pentru aXy99):

Pai poate el a studiat asa ceva laughing

| aXy99 a răspuns (pentru Yurisa):

Orice opera studiata la clasa care este in programa scolara in vigoare.

Ca sa fiu mai clar laughing

| Cameliapantiru a răspuns:

Poți alege orice poezie a lui Eminescu. Valabil și la ceilalți poeți.