| Ungur_Alin_1996 a întrebat:

Salutare, sunt elev la profil de filologie, as dori sa stiu ce opere intra pentru BAC, pe internet le-am gasit pe toate dar nici o sursa nu a specificat care dintr-e ele se pot alege cum e de exemplu la Eminescu Luceafarul sau Floarea Albastra

5 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Esti pe clasa a 12-a la filologie si scrii "dintr-e"?
Invata-le pe toate, ca nu-ti fac niciun rau, chiar nu ti-ar strica.

| Ungur_Alin_1996 explică (pentru Plato):

Daca crezi ca ma poti ajuta cu ceva raspunde, daca nu ma poti ajuta mergi mai departe.

| Plato a răspuns (pentru Ungur_Alin_1996):

Eu cred ca te-am ajutat.

| Ungur_Alin_1996 explică (pentru Plato):

Pentru ce sa învăț tot, interesul meu este de a ajunge dresor canin, și am nevoie de bac pentru asta, și pentru ce sa învăț tot?

| Plato a răspuns (pentru Ungur_Alin_1996):

Ca nu-ti strica. Citeste cartile alea, ca te invata lucruri, nu doar lua de pe net si memora.