| Rosalinda_8988 a întrebat:

La ce ar trebui sa ma refer intr-un proiect la geografie despre o mare aglomerare urbana si anume Japonia? In afara de populatie suprafata. Funda:*

Răspuns Câştigător
| elizzu a răspuns:

Pai si la arhitectura, adica blocuri mari, strazi ingurste... si de ce au ajuns la o asemenea populatie (adica sa te referi la pozitia geografica si sa vezi cum influenteaza aceasta populatia.) si cam atat

2 răspunsuri:
| AntoniaFollowill a răspuns:

TOT. Nr de locuitori, suprafata, asezare, clima, fauna, flora, evenimente din trecut, ocupatii, economie, pentru ce are un renume international. si mai pot fi destule. Dar data viitoare incearca sa te gandesti singura, pentru ca la un test nu o sa vina nici un utilizator t. p. u sa iti spuna

| Filozoful a răspuns:

Industrie,clima,hidrografie,religie,economie,turism,etc