| Deea2468 a întrebat:

La ce materii dai BACul daca esti la mate-info?

4 răspunsuri:
| d3men7zel a răspuns:

Depinde de profil. de ex profil mate info au la bac mate romana (germana) info/bio/chimie/fizica. profilu de filologie are romana (germana) istorie geogra/psiho etc.De cand lumea si pamantul examenul de bacalaureat s-a dat in functie de profil! De ex: daca esti la profilul matematica - informatica (REAL) vei da la : matematica, romana-fizica, chimie, biologie(optional). o limba straina si competentele digitale -obligatorii la fiecare profil.In cazul in care esti la profilul UMAN-filologie vei da la : romana,istorie,geografie, psihologie, logica, economie, filozofie(la alegere).o limba straina si competentele digitale. Funda?happy

| Fayree a răspuns:

~ Romana care este obligatorie peste tot thinking, matematica, info si engleza dar depinde thinking

| camelis a răspuns:

Romana(obligatorie peste tot) matematica, info si engleza(sau depinde ce limba ai avut-o limba1, poate fi si germana sau franceza)...eu asa am avut anul asta dar nu am mai dat bac la info pentru ca mi-am luat un atesta la info si a echivalat cu bacul

| camelis a răspuns:

Atestat** la info..scuze