| everyyoueveryme a întrebat:

La ce se da admiterea la facultatea de farmacie Carol Davila?(doar chimie sau si bio/fizica?)

3 răspunsuri:
| KarmaPolice a răspuns:

Din cate am citit ai bio obligatoriu si de ales intre fizica si chimie(nu stiu daca se aplica chiar la toate specializarile pe care le au). Vezi ca se da si-o simulare. Gasesti mai multe http://simulare.ssmb.ro/, tot aici gasesti si un forum si-un formular de inscriere pentru simulare

| everyyoueveryme explică:

Am observat ca ce ai spus tu e pentru admiterea la Medicina Generala, ma insel?

| lauramari a răspuns:

Pentru farmacie se da obligatoriu chimie si, la alegere biologie vegetala sau anatomie.