| daηă a întrebat:

La ce se refera expresia " iti lipseste o doaga " thinking

Răspuns Câştigător
| sKilL a răspuns:

Nu esti intreg la minte. iti lipseste "un neuron". chestii de genul

11 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Expresia 'iti lipseste o doaga' se refera la faptul ca respectiva persoana este nebuna, nu are un comportament normal.
http://dexonline.ro/definitie/doag%C4%83

| loricel a răspuns:

Iti lipseste o doaga=a fii nebun, trasnit, a avea un comportament anormal.

| Frau a răspuns:

La faptul ca nu ai toata tigla pe casa, nu eti in toate mintile. Te referi mai mult doar pentru ca numele tau e "doaga" inse ti se potriveste!laughing

| Ana a răspuns:

Nu esti intreg la minte, intr-un cuvant: prost big grin

| Akira a răspuns:

Esti nebun

| Yufeny a răspuns:

Esti cascat; nebun

| me_3408 a răspuns:

Pai persoana respectiva, intr-un fel de face prost.adica de parca nu ti-ai folosi creierul sau ca te porti nebuneste

| Lovemebabybee a răspuns:

Iti lipseste o doaga=nu e ceva in regula cu tine, iti lipseste ceva esti anormala etc... sper ca te-am ajutat funda?big grin

| Cami30 a răspuns:

Adica nu esti intreg la cap. Nu te comporti la fel ca si un om normal.
Fundita?batting eyelashes

| AnnaGrohl a răspuns:

Iti lipseste o doaga adica esti prost, n-ai minte, nu sti sa gandesti...big grinPls funda:X:X:X:X

| JTBH a răspuns:

Buna!:*
iti lipseste o doaga inseamna ca nu esti normal la cap, esti nebun, iti lipseste ceva din creier.ca sa zic asalaughing
sper ca te-am ajutat!:*:*