| LanguageMaster a întrebat:

La facultate dacă pic un examen pot să-l cumpăr?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca sunt profesori corupti le cumperi si fara sa mai ajungi la facultate

| CuriousStuff a răspuns:

Nu se poate cumpara examenul, daca pici un examen in sesiune, ai inca o sansa GRATUITA, sa-l dai in restante, daca il pici si in restante trebuie sa platesti ca sa-l dai in REexaminare (Re-uri), fiecare facultate are cate sesiuni de RE-uri vrea, unele au un singur re, altele au 2-3... Examenele se platesc in functie de cate credite are materia, la mine la facultate, de exemplu, mi se pare ca se platesc 20 de lei pe credit, deci daca ai un examen de 5 credite platesti 100 de lei ca sa-l poti da in Re-uri.

| untu a răspuns:

Nu poti, pentru ca te bagi singur in bucluc ca ajungi amandoi la puscarie pentru mita si coruptie! Mai bine invata din nou bine ca sa poti intra din nou in examenul urmator! Dupa facultate iei diploma, licenta si la angajare la un serviciu si vei pune in aplicare tot ce ai invatat la facultate! Cu cat iti faci munca mai bine, chiar daca faci si orele suplimentare, veti putea fi avansat in grad!

| christall a răspuns:

La facultatile particulare il platesti la casierie cand il pici si il mai dai o data, dar nu inseamna ca l-ai luat, trebuie sa inveti