| evaziv a întrebat:

La facultatile de farmacie ce fel de admitere este? Se da un examen sau? Mersi.

Răspuns Câştigător
| Elvina a răspuns:

La tot ce are legatura cu medicina se da examen peste tot in tara. Cred ca se da examen la biologie si poate chimie. Bafta!

1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde de facultate.La unele conteaza si media de la bac, la altele de da doar examen.La Bucuresti de exemplu la farma se da un examen grila cu 100 de intrebari din care 60 sunt obligatoriu la chimie organica iar celelalte 40 la alegere intre anatomie si biologie vegetala.