| AliceNicole26 a întrebat:

La filo intra 10-a se mai face mate, chimie, fizica si biologie? De la unii am inteles ca da, la altii nu. Pe ce se bazeaza mai mult si mai mult si la ce se da bac-ul?

1 răspuns:
| mira26 a răspuns:

Intr-a 10a faci toate aceste materii, dintr-a 11a nu le mai faci.Acest profil se bazeaza cel mai mult pe limba romana, limbi straine(engleza, franceza, latina)si pe geografie/istorie.La bac ai obligatoriu romana, istorie, competente la o limba straina si inca o materie la alegere(geografie/logica/psihologie/sociologie/filozofie). Succes in noul an scolar!