| pudi a întrebat:

La Liceul de Arte Plastice Nicolae Tonitza exisata si sectie de teatru? happy

3 răspunsuri:
| Unnoticedful a răspuns:

Nu. la tonitza nu exista sectie de teatru. sunt doar cursuri de teatru ce se tin in afara orelor, la care participa elevii din tonitza. dar teatrul nu este notat ca o materie, ci ca o activitate extra scolara. exista sectia de scenografie, dar ea se ocupa de redarea obiectelor, a vestimentatiei si a decorului din cadrul unei piese de teatru de exemplu. adica acolo nu faci decat sa desenezi tot ce tine de aparitia scenica, fara a avea vreo legatura cu talentele teatrale, de fapt. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DIn cate stiu eu nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oarecum da... exista scenografie