| Clueless a întrebat:

La o facultate de mate-info, unde admiterea se face pe baza de concurs de dosare, are vreo relevanta daca examenul de mate de la bacalaureat a fost dat la profil M1 sau M2?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Teoretic, NU ar trebui să aibă vreo relevanţă faptul că s-a dat BAC-ul din Matematică M1 sau M2!
Totuşi, pentru detalii exacte poţi studia Regulamentul/Metodologia de admitere pe care ar trebui s-o găseşti pe site-ul oficial al facultăţii respective!

Toate cele bune!

| tewutu a răspuns:

Nu are nicio relevanta profilul liceului. Cel mult poate conta daca sunt mai multi candidati decat locuri sa ii prefere pe cei cu M1.