| George_David_2000 a întrebat:

La profilul mate-info daca nu esti pe intensiv informatica, mai inveti programare?

Răspuns Câştigător
| lZlJokerlZl a răspuns:

Eu am terminat mate-info si eram pe intensiv informatica. Diferenta dintre cele doua este ca cei de la mate-info faceau 5 ore de matematica si 5 de informatica, iar la mate-info intensiv informatica se facea 4 de matematica si 7 de informatica.Sincer inveti acelasi lucru nu ii absolut nici o diferenta ca ii aceeasi programa la ambele.

1 răspuns:
| AC4S4 a răspuns:

Da. La informatică se face programare, indiferent la ce specializare ești. Și cei de la științele naturii fac programare.