| anonim_4396 a întrebat:

Anul acesta va fi mare concurenta pe profilul Mate-Info intensiv Informatica?

8 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Nu cred!
Majoritatea elevilor/studenţilor urasc matematica.
Este o materie grea care necesită inteligenţă şi multă muncă.Nu oricine îşi permite!

| Sakura1218 a răspuns (pentru misterioaѕa):

Bine zis...le este frica că dau bac-ul din mate

| Uraniu a răspuns:

Din cate am observat nu e foarte mare concurenta... totusi, eu unul ma duc pe mate-info intensiv informatica... Eu am o minte care e mai mult pe partea logica.

| alexhandsport a răspuns (pentru Uraniu):

Salut, asa sunt si eu, talentat pe parte reala ( la mate romana si fizica niciodata nu am avut probleme) si eu am hotarat sa merg la un profil real de matematica informatica din Bistrita, dar nu pot sa spun ca la materiile reale nu ma descruc, ca la romana in examen o sa iau in jur de 9. Bafta la admitere! sa auzim de binewinking si sa ne scrii dupa ce intrii

| AdinaDiana a răspuns:

Sincer...doar cei buni ajung acolo.Bravo tie daca vrei sa mergi la mate info intensiv info.si eu sunt tot la mate info si iti spun ca la noi in scoala cam numai la clasele astea se face carte adevarata.si nu numai la materiile astea doua, la toate

| anonim_4396 explică (pentru AdinaDiana):

Sunt foarte constient de cat de greu este acest profil, dar eu dobandesc o memorie uimitoare, ador fizica, chimia, matematica si informatica si am 10 pe linie la toate aceste materii, singurele materii la care nu ma descurc sunt romana si limbile straine. Chestia e ca doar in acest an m-am pus pe invat, materiile mentionate mai sus le stiu perfect, dar media din clasele 5-7 cam lasa de dorit, iar nota obtinuta la evaluarea la romana se situeaza intre 6-7, 5.

| misterioaѕa a răspuns (pentru AdinaDiana):

Mă îngrijorează ceva, Adina!
Deşi ţi-am dat vot fiindcă în mare parte îţi dau dreptate("Sincer...doar cei buni ajung acolo."), nu pot să nu remarc scrisul tău care este greşit din punct de vedere gramatical, dar şi lipsit de semne de punctuaţie(unde le-ai pus sunt greşite).
Mă cam îndoiesc de cele spune la urmă!

| AdinaDiana a răspuns (pentru misterioaѕa):

Ma scuzi daca te deranjeaza ortografia mea, draga "NOcomment'.Si in ce priveste semnele de punctuatie, cred ca oricine poate remarca ca nu sunt puse corect, dar de obicei, pe forumuri asa raspund, mai putin formal.Si inca o data, ma scuzi pentru ca te-am deranjat cu greselile mele!happy