| Fineness a întrebat:

La profilul stiinte sociale, ce meserii ai putea avea?

Răspuns Câştigător
| Oliveoo a răspuns:

Poti sa fii sociolog, avocat sau judecator.Bine-inteles trebuie sa urmezi o facultate, de asta depinde tot.

2 răspunsuri:
| IoanaTempah a răspuns:

Acest profil este pregatitor pentru facultatea de drept. Deci avocat, consilier juridic, politist, judecator s.a.m.

Sper ca te-am ajutat happy

| LifeFail a răspuns:

Nu contează profilul liceului,ci mai departe,la facultate,poţi să te orientezi mai bine. Având profilul ştiinţe sociale,poţi să te îndrepţi spre filozofie,politică,litere,psihologie,istorie &co. Sunt multe domenii,mai ales cele umane. Însă, cu toate astea, profilele ştiinţe sociale şi filologie limitează mult şansele de reuşită în absolut orice.
Baftă şi numai bine!