| anonim_4396 a întrebat:

La profilul stiintele naturii la ce materii dau teza si bacul?

Răspuns Câştigător
| Lorelei_8623 a răspuns:

Matematica si romana obligatoriu si la alegere biologie/chimie/fizica.
La bac: obligatoriu matematica si romana, la alegere fizica/chimie/biologie/informatica. Cred ca dai si la limbi straine, dar nu stiu sigur pentru ca eu nu sunt la acest profil. Intreaba un profesor in legatura cu asta ca sa fii sigura. Mult succes happy

1 răspuns:
| PatyKan a răspuns:

Teza dai la mate si romana[obligatoriu] si la chimie, fizica ori biologie[la alegere 2 dintre cele 3 materii].