| katapevall a întrebat:

La scoala de politie se mai preda engleza?
Va rog un raspuns, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se preda engleza la Academia de politie, dar tu trebuie deja sa o stii foarte bine, inainte sa ajungi la Academie, fiindca examenul de engleza este proba eliminatorie la admitere.
Se prespune ca faci engleza in timpul liceului, daca nu ai acest obiect sau nu esti bun la engleza, va trebuii sa iei ore in particular cu un profesor, pana o inveti foarte bine, ca sa poti sustine examenul de admitere la engleza

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se da, fiind obligatorie si eliminatorie.

| katapevall explică (pentru Violleta2022):

Dar acestia este daca se preda in continuare pe parcursul anului
stiu ca este o proba obligatorie dar vreau sa stiu daca se preda in scoala pe parcursul anului

| katapevall explică (pentru Violleta2022):

Ok dar intrebarea era legata de scoala de politie nu de academie multumes

| Violleta2022 a răspuns (pentru katapevall):

Acelasi lucru se intampla atat la Scoala de politie cat si la Academie.
Admitere obligatorie si eliminatorie la engleza si studierea englezei in timpul cursurilor.