| You_Denisse_1998 a întrebat:

ce lectii ar trebui sa imi preda cineva la engleza?

10 răspunsuri:
| Elvina a răspuns:

Depinde in ce clasa esti si ce vrei sa inveti. In special gramatica.Te ajut eu daca vrei. Da-mi mesaj. Bafta!

| MeConstantine a răspuns:

Buna Denisse,
Depinde de ce doresti sa inveti si ce ai dori sa faci dupa cu engleza studiata.

| Alexandru98 a răspuns:

Instalează-ți Rosseta Stone

| Andyᵗᵐ a răspuns:

Toti am inceput sau incepem cu timpurile verbale care din ce in ce mai jos sunt mai grele:
Simplu - verbul reprezinta o actiune prezenta, trecuta sau viitoare nelimitata in timp.
Continuu - verbul reprezinta o actiune in derulare la un moment dat prezent, trecut sau viitor care in momentul acela se petrece simultan cu o alta actiune.
Viitor-verbul reprezinta o actiune care s-ar putea intampla sau se va intampla cel mai folosit fiind will
Simplu Perfect - verbul reprezinta o actiune inceputa anterioara unui moment dat prezent, trecut sau viitor
Continuu Perfect - verbul reprezinta o actiune in curs pana la un moment dat prezent, trecut sau viitor si continuind sau nu in acel moment

| Theaxniz a răspuns:

Poi ar trebui sa inveti engleza de la cap la coada esti clasa a 8-a! Ar trebui sa te invete la un nivel mai mare

Răspuns utilizator avertizat
| GGG562852 a răspuns:

Depinde de nivelul tau. Trebuie sa incepi atat gramatica: substantivul, veerbul x_x, etc...dar trebuie sa ai si vocabular pentru a putea conversa.

| You_Denisse_1998 explică (pentru GGG562852):

Pai nu eu vreau sa ma invete engleza de la cap la coada deci nume de lectii vreau atat

| BadPokerFace a răspuns:

Cu sigurata un calugar suedez de 89 de ani....doamne ce intrebari pui! Oare cine te invata engleza? Profa de engleza sau orice persoana care stie sa o vorbeasca bine dăăăă!

| You_Denisse_1998 explică (pentru BadPokerFace):

Bine mai tu desteptule!