| uNKN0Wn a întrebat:

La scoala, trebuie sa venim cu idei de proiecte pentru muzica/desen. Aveti ceva idei?

Răspuns Câştigător
| Inkubus a răspuns:

Pe noi ne-a pus sa facem o pictura sau colaj pe ceva eco. Spre exemplu eu am facut pe o scoarta de copac..am sculptat-o un pic..ca e foarte simplu si am pictat pe ea. Sau mult mai simplu este sa faci pe un fund[de bucatarie] ca e tot lemn si va iesi pictura sau coljaul tau, magnific. Ai mai putea sa faci pe sticla. Pictezi ceva pe o foaie, lipesti pe spatele sticlei desenul si apoi pictezi tu pe sticla.La muzica...Ce proiecte sa faceti la muzica?thinking Poate dintr-un material de geanta[de piele] si poti adauga si polistiren sau alte lucruri [eco sau utile] lipindu-le, poti sa faci un microfon..sau un cantaret care canta la mcirofon.ori note muzicale. Trebuie doar sa ai idei. Imagineaza-ti ca asta cauta profesorii! Noi am mai facut pe un carton un desen [desen oricare si doar conturul acestuia] si apoi din carpe..blugi si alte materiale le-al lipit si a fost chiar foarte usor si foarte frumos. La muzica ai mai putea face tot din colaje si cartoane un fel de geanta micuta intr-o forma de nota muzicala..sau altceva. Etc.Mie cam atatea idei mi-au venit pe moment. Sper ca te-am ajutat. :**