| Zanisoara a întrebat:

Liceul Pedagogic e special pentru invatatori si educatori? Ca eu vreau sa intru ca e un liceu bun dar urasc copii si nu vreau sa devin invatatoare sau educatoare.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Sunt şi Licee/Colegii Pedagogice care au şi alte specializări, în afară de "Educator - invatator" :)
Depinde de localitate...

Vezi, spre exemplu, Colegiul Naţional Pedagogic "Gheorghe Lazăr" Cluj-Napoca :
http://www.admitereliceu.ro/......e-admitere

Toate cele bune.

| AGirlWithDreams a răspuns:

Buna...sunt eleva la acest liceu si tin sa mentionez ca este foarte bun. Nu, nu are doar profil pedagogic( invatator-educatoare) ci si mate-info, filo si ss. Deci te sfatuiesc sa alegi acest liceu :* Bafta!