| Brasileiro a întrebat:

Liliecii hiberneaza iarna?

Răspuns Câştigător
| Fluffy a răspuns:

In zonele temperate hrana liliecilor devine foarte saraca in timpul iernii. Unele specii rezolva aceasta deficienta prin migratie, insa cele mai multe specii isi cauta adaposturi de iarna pentru hibernare.

3 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Depinde de specie! cei din zonele tropicale nu hiberneaza cei din zonele reci se pare ca da!

| deny a răspuns:

Da dar nu toti

| zuzumic a răspuns:

Http://www.zooland.ro/Liliecii_din_tara_noastra-4683.html uite raspunsul si multe alte chesti interesante despre