| anonim_4396 a întrebat:

Lol. A avea carisma inseamna a avea talent?

6 răspunsuri:
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Într-un fel.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! A avea carismă înseamnă a avea farmec personal, a atrage oamenii ca un magnet, fără să faci nici un efort special pentru asta. E un dar, cu care te naști, însă nu e un talent.
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ și pe http://zinnaida.ro/ O să-ți placă!

| stpu a răspuns:

Carisma nu are nicio legatura cu talentul. Te plac oamenii pentru ca esti simpatic, pentru ca ai umor, pentru ca le zambesti etc? Atunci esti carismatic.
Daca esti o fire inchisa, rece, respingatoare, vei fi antipatic.
Un manechin poate fi carismatic, dar nu are nici un talent...
Carisma tine de prestigiul tau in societate. De modul in care te afirmi si modul in care interactionezi cu ceilalti.

Răspuns utilizator avertizat
| alex0110 a răspuns:

Da, putin. E un dar particular conferit oamenilor prin grația divină, un har.

| Blade82 a răspuns:

Nu neaparat. A fi carismatic inseamna sa ai acel ceva care pe langa talent sau chiar si fara talent sa iti creeze o imagine placuta in fata admiratorilor sau colegilor. De ex un cantaret care nu are asa voce prea buna dar stie si reuseste sa isi atraga admiratori prin felul lui de a fi (vioi, atractiv, prietenos) se poate spune ca e un cantaret carismatic.