| Iustiina a întrebat:

Luni am teza la mate! Sunt in clasa a6a... cei care ati dat teza... din ce ati dat? Ce subiecte? Din ce trebuia sa invatati?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai mie mi.a dat la geometrie sa demonstrez ca un triunghi este isoscel, perimetrul. Si la algebra operatii cu numere intregi.Succes!

4 răspunsuri:
| ParanoidKidu a răspuns:

Cand am fost eu a-7a la algebra trebua sa stium numerele intregi, proportionalitate(marimi direct si invers proportionale) si la geometrie ne-a dat sa dem ca 2 seg is congruente cu criteriile de congruenta ale triunghiurilor(LUL,ULU,LLL,precum si a triunghiurilor dreptunghice CC,IU,IC,CU) precum si proprietatile triunghiului isoscel si echilateral si linii importante in triunghi(mediana,mediatoare, bisectoare, inaltime)

| Danger a răspuns:

Tezele sunt diferite.

| BybCrick a răspuns:

Din tot invata tot

| bmsupergirl a răspuns:

Invata tot ce v-a predat. Eu am luat cartea si caietul si am citit din urma toate lecţiile, si apoi am făcut exerciţii pe care nu prea le înţelegeam. Si am luat 9.90 in teza (nu am luat 10 fiindca ne cerea suma divizorilor numărului 40, am scris 1+40+2+20+5+8+10+4 si la mine 10+4 face 40 :-))