| emasilv a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu niste subiecte pentru admitere in clasa aVa? Am nevoie pentru fratele meu. La romana si matematica. Multumesc!

3 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Nu stiu sa fie examene de admitere in cl. a V-a. S-au dat la unele scoli examen pentru a se intra in clasele de studiul intensiv al unei limbi. S-au dat intr-adevar, experimental, in 2007, teste nationale la sfarsitul clase a 4-a (si se vrea sa fie cuprinse si in noua lege) Http://www.anidescoala.ro/Evaluare-nationala-2007.html Dati clic unde scrie mic cu albastru (Brosura 1, 2.) si aveti modelul!

| cornculapte a răspuns:

Aoleo, admitere in a V-a? De cand se da si asa ceva? Va trebui sa-mi cresc copilul cu abecedarul sub perna ca altfel cine stie, poate nu intra la gradinita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe testsre clasa a v a pe google