| Strocker a întrebat:

Ma puteti ajuta cu o metafora pentru copii in enuntul:"Parcul de smarald al orasului este plin de..." si metafora pentru copiii mici.

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Eu îţi scriu continuarea dacă tu îmi spui ce înseamnă "Parcul de smarald". Şi apoi, pentru ca cineva să te poată ajuta, trebuia ca acel cuvînt"copii" să fie pus între ghilimele pentru a explicita că tu vrei o metaforă pentru cuvîntul "copii". Aşa, după cum ai scris, se poate înţelege că ar fi forba de nişte metafore special concepute pentru copii. Tare agramaţi mai sînteţi dragii mei şcolari din secolul XXI!

| William a răspuns:

Parcul de smarald al orasului este plin de SMARALDE. Funda daca NU te-am ajutat.