| Ilie_Ilinca_1971 a întrebat:

Maine, 27 ianuarie 2014, se vor inchide scolile din Bucuresti? FUNDA! MS ANTICIPATT!

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Da,sunt inchise scolile din Bucuresti si luni, si marti.

''Ministerul Educației Naționale a decis ca, pentru siguranța elevilor, a însoțitorilor acestora și a personalului didactic și nedidactic, să închidă, luni, 27 ianuarie, toate unitățile de învățământ din județele/municipiul București, care s-au aflat aceste zile sub atenționare de cod galben și portocaliu. Județele vizate sunt: Argeș, Bacău, Botoșani, Brașov, Brăila, Buzău, Călărași, Constanța, Covasna, Dâmbovița, Dolj, Galați, Giurgiu, Gorj, Ialomița, Iași, Ilfov, Mehedinți, Neamț, Olt, Prahova, Suceava, Teleorman, Tulcea, Vaslui, Vâlcea, Vrancea.''
Sursa:http://www.ziuanews.ro/......rti-112960
O zi buna.

9 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mâine şi poimâine NU se face şcoală în Bucureşti!

" Ministerul Educației Naționale a decis ca, pentru siguranța elevilor, a însoțitorilor acestora și a personalului didactic și nedidactic, să închidă, luni, 27 ianuarie, toate unitățile de învățământ din județele/municipiul București, care s-au aflat aceste zile sub atenționare de cod galben și portocoliu. Județele vizate sunt: Argeș, Bacău, Botoșani, Brașov, Brăila, Buzău, Călărași, Constanța, Covasna, Dâmbovița, Dolj, Galați, Giurgiu, Gorj, Ialomița, Iași, Ilfov, Mehedinți, Neamț, Olt, Prahova, Suceava, Teleorman, Tulcea, Vaslui, Vâlcea, Vrancea.

În ceea ce privește municipiul București, decizia de închidere a unităților de învățământ preuniversitar este valabilă atât pentru ziua de luni, 27 ianuarie, cât și pentru ziua de marți, 28 ianuarie." - SURSA :
http://edu.ro/index.php/articles/20955

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La stiri au anuntat ca scolile (inclusiv cele din capitala) se vor inchide lunea si martea. Daca vremea va continuea tot asa, probabil nici miercurea nu se vor face ore.

| Doctorfishadi a răspuns:

Asa este se inchid si luni si marti, ce norocosi sunt cei din Bucuresti:-):-):-):-):-):-).

| Girly97 a răspuns:

Din fericire, da! happy Dar si marti. Nu se stie inca cand se vor relua cursurile, dar, cand aflu mai multe informatii, te anunt. happy

| Varsson a răspuns:

Luni si marti se inchid. Funda?

| ȚuȚu7373 a răspuns:

Doar in judetele afectate rau! fundda?

| AlexandruShark a răspuns:

Da! Se inchid luni si marti! Uita-te pe antena 3! A anuntat chiar acum! Funda? smug

| Nedelcu_Denisa-Alexandra_1980 a răspuns:

La Antena 3 au spus ca Luni si Marti nu se face scoala.

| Anthony_Robert_1996 a răspuns:

Si luni 27.01. 2014, si marti 28.01. 2014.