| middle654 a întrebat:

Mediile generale din liceu sunt importante pentru obrinerea bac-ului?

5 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Nu...Doar la unele facultati conteaza foarte putin.

| alexs99 a răspuns:

Mediile generale din liceu nu au importanta in ceea ce priveste obtinerea Bac-ului, dar ele te pot ajuta sa intri in examen sau la intrarea la facultate.

| einsteinchen a răspuns:

BAC-ul este un examen care trebuie absolvit, indiferent de ce medii ai avut in liceu.
Acele medii despre care vorbesti tu vor fi importante la calcularea punctajului be paza caruia vei fi repartizata electronic la un liceu.

| Maskeried a răspuns:

Da. Daca mediile sunt sub 5 sau 5 inclusiv e posibil ca profesorul sa nu te bage in BAC pentru a nu face scoala de ras. Daca mediile sunt peste 6/7 atunci nu.

Mediile nu afecteaza obtinerea bacului, insa poate afecta intrarea in el.

| AimeZ a răspuns:

Mediile generale din liceu nu prea mai conteaza astazi pentru ca la invatamantul de la tara, pentru a intra la un liceu bun mamele/tatii copiilor veneau cu tot felul de cadouri, ei intrat la licee bune insa ei erau bata. Deci eu iti spun ca nu prea mai conteaza mediile generale din liceu, ci REZULTATUL DE LA BAC prin care vei fi repartizat la un liceu