| XatomisX a întrebat:

Merita sa dau la medicina dentara?

13 răspunsuri:
| stefytpu a răspuns:

Da

| BassHunter13 a răspuns:

Daca iti place merita nu numai asa doar sa ii faci pe plac unor persoane! Bine inteles o sa iti iasa bani frumosi! Dar daca nu iti place nu te complica!

| mona a răspuns:

Cred ca se merita

| Raniia a răspuns:

Merita,daca intr-adevar iti place sa tratezi si sa te ocupi de oameni.Este o meserie banoasa dar ai nevoie de multa rabdare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti place normal ca merita, daca o faci pentru bani sau fortat de imprejurari nu se merita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o meserie banoasa

| NoSmile a răspuns:

Trebuie sa-ti si placa!
Pentru ca degeaba castigi bani daca faci lucru asta cu sila!
Te pup.
Practica ceea ce-ti place!

| NevastuicAaA a răspuns:

Cum adica? Daca tu vrei sa ajungi acolo merita.Conteaza foarte mult cand faci o meserie pentru ca esti obligat sau tu chiar vrei sa muncesti in domeniul ala si iti face placere.
Daca esti pasionat merita.

| Generalul a răspuns:

Cu siguranta se merita. Poti sa-ti deschizi apoi un cabinet privat, iar in functie de vocatia pe care o ai, iti poti construi un nume in domeniu, cu toate avantajele oferite de asta. Bineinteles, poti sa ai toate astea si in alta ramura a medicinei daca iti place mai mult, important e sa ai chemare si sa inveti meserie.

| ჯpLaNe a răspuns:

Coteaza foarte mult sa-ti si placa ceea ce faci

| KooKoo a răspuns:

Eu credd ca da.

| stefanelu a răspuns:

Mama lucreaza la o clinica privata si din ce mi-a spus ea, merita, se plateste foarte bine, dar desigur trebuie sa-ti placa.

| luciansorin a răspuns:

Da merita poți închiria cabinet de la 200 euro si cumpara de la 5000 euro