| Ronaldo7 a întrebat:

Mi-a zis la scoala profa` sa aduc poezia "Toate trebuiau sa poarte un nume"
de Nichita Stanescu, iar eu gasesc pe net "trebuiau sa poarte un nume"de Marin Sorescu.
Stie cineva unde o pot gasi pe cea de Nichita Stanescu? sau daca chiar aia a lu` sorescu este?laughing
Dau funtitabig grin

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ori ai inteles tu gresit numele autorului, ori profa ta a avut un lapsus...sau, poate ca nici ea nu e foarte sigura.
Marin Sorescu e autorul!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E a lui Sorescu si Nichita Stanescu nu are o poezie cu acest nume. Esti sigur ca n-a zis Marin Sorescu?

| Sice a răspuns:

Ceva nu coincide. Oricum, te sfatuiesc sa incerci la o biblioteca locala. Cei de acolo vor sti 100% despre ce este vorba.