| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am facut un test de IQ si mi-a iesit 80. E bine?

41 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Nu preabig grin

| psiholoaga a răspuns:

Nu cred ca l-ai facut corect. Daca ai avea 80, nu ai fi fost capabil sa intri pe acest site si sa scrii corect intrebarea +un emoticon. Scalele depind si de test, valori intre limite normale sunt 85-115. Depinde si cine ti l-a aplicat si daca testul era acreditat sau facut de vreun amator. Parerea mea e ca rezultatul e incorect.

| Parintele a răspuns:

Esti mediocru.

| anonim a răspuns:

Pe minus?big grinbig grin

| kh1ss a răspuns:

Cam putin

| Alexandrinaa a răspuns:

Hm. Sa-ti spun care-s gradele de deficienta mintala: IQ sub 20, e deficienta mintala profunda. Intre 20-40, deficienta mintala severa. Intre 40-50 deficienta mintala moderata. Intre 50-75 e deficienta usoara. Zona dintre 75-85 este relativa, poti fi perfect normal, sau poti tinde spre o debilitate. Acum cred ca nu ai facut testul potrivit, sau nu ai respectat termenul, respectiv poate l-ai facut in alta limba, nu ai dat prea mare importanta testului happy Ar trebui sa iei un test original, si sa-l faci doar o data si cu atentie. happy Acum depinde si ce varsta ai..desigur..eu vorbesc din perspectiva unui om constient - 16-60 de ani..nah am dat o varsta tongue

| baba a răspuns:

Nu ştiu cum te cheamă, dar nu există bine şi rău. Ţi-a ieşit un IQ de 80, e un fapt. Nu are cum să fie bine sau rău.

| Dl.Inginer a răspuns:

Putin, putin

| Cryss a răspuns:

Nu stiu laughing
Cred ca nu prea happy
Poate nu te-ai straduit destul, mai incearca! happy

| Ella_6365 a răspuns:

Nu este... mai incearca, probabil te-ai grabit, astea trebuie sa le faci foarte lucid si sa ai tot timpul necesar

| Ella_6365 a răspuns:

Oricum niciodata nu am crezut in ele, poti sa fii nervos si atunci sa nu gandesti prea rational si sa-ti iasa IQ'ul foarte scazut, si sa fii intr-o zi cu capul pe umeri si sa-ti iasa u nrezultat de te miri si tu, deci. sunt diferite in ambele cazuri, nu prea vad cum un test ar putea sa arate adevarata valoare

| ShaKuri a răspuns:

E minimul pentru un om normal. Felicitari.

| cucaracia a răspuns:

Mie mi-a iesit iq-ul dupa un test de pe net, de 146

Răspuns utilizator avertizat
| Mo a răspuns:

Pai e cam putin...mai invata ceva si repeta-l, apoi compara rezultatele!
Bafta!

| Elena0210 a răspuns:

Dar unde ti l-ai facut? Din cate stiu eu e ceva de mijloc. Dar in general unde iti faci astfel de teste specialistul respectiv iti spune daca e bine sau nu.

| blackmesa a răspuns:

Mdeh...cum spunea unu de mai sus. poate esti un manelist de ala.cocalar.atat poti cere unuia de genu asta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Einstein avea 160, acum trage si tu concluzia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, e iq-ul unui copil de 3 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Io am 12 ani si am 104 adica superiorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu mi-am facut testul IQ pentru angajari si mi-a iesit 117, un om normal cu ceva in cap are in jur de 100-120 - peste 130 esti deja putin intelectual. Daca ai 80 inseamna ca esti putin cu manele si house in cap happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

80 este foarte putin deorece cea mai mare parte din populatia globului are intre 100si 115

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La un om normal iq-ul este de 100!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am facut testul IQ si mi-a iesit 130

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu prea un om normal trebuie sa aiba un IQ de 120.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 14 ani si am 120 happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

80 este IQ'ul unui gandac lobotomizat. spera ca nu ai facut un test "valabil". IQ'ul, cum mai zicea cineva, nu arata nivelul de cunostinte al fiecaruia, ci capacitatea de a le utiliza. cunosc oameni. carora nu prea le'a placut scoala, dar care pot scoate rezultate mai mari dintr'un test IQ decat multi "invatati"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea cred ca e bine...Adica,eu am 14 ani si am facut un test IQ in engleza, si mi-a iesit 139. 80 e cam putintel sa stii... happy