| pspspsps a întrebat:

Muntele Kilimandjaro este cel mai înalt munte din:

America
Africa
Asia

Răspuns Câştigător
| angel74dm a răspuns:

Africa.

Masivul Kilimanjaro (Kilima Njaro = "Muntele alb", respectiv "Muntele cu zăpadă") nume utilizat: Kilimandscharo, Kilimanjaro, respectiv Mount Kilimanjaro (din 1902 până în 1918 numit Kaiser-Wilhelm-Spitze), este un munte, un stratovulcan, situat în nord-estul Tanzaniei. Include vârful Uhuru Peak de 5.895 m, cel mai înalt vârf din Africa, urmat de muntele Kenya.

6 răspunsuri:
| betsy a răspuns:

Pune si tu Europa, sa vezi ce se intampla! laughingAfrica.

| EuILSustinePeCristi202 a răspuns:

1. Nu e tema, asa ca nu o raportez(s-ar putea intelege, chiar foarte bine, dar noi nu suntem aici sa-ti facem quiz-ul

| pisicuta13 a răspuns:

Se afla in Africa, nord-estul Tanzaniei.

| TeruoSan a răspuns:

Africa

| Papalu a răspuns:

Asia