| marria a întrebat:

O facultate buna unde se poate intra pe dosar in bucuresti? multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca la Universitate (de ex Geografie) mai sunt specializari la care poti intra cu dosar sau la Politehnica.

9 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Universitatea Hyperion-tu alegi specializarea!

Anna
| Anna a răspuns:

In Ase nu intrii pe baza de dosar.Nu mi se pare extraordinar de buna facultatea, sincer, am facut si eu 1 an la Marketing, toate examenele sunt grila(majoritatea). Acum sunt la Hyperion, o facultate privata, dar foarte buna.Sunt la Jurnalism, si in 3 ani de zile nu am dat decat un singur examen grila, restul au fost proiecte si lucrari practice, ceea ce la alte facultati nu am intalnit.In plus, fara sa faci practica intr-o televiziune, radio, redactie, nu ai cum sa treci anul.ProTV-ul,spre exemplu accepta in practica doar studenti ai universitatii Hyperion, pentru ca majoritatea directorilor, angajatilor, redactorilor sefi.etc,au terminat jurnalismul in cadrul acestei universitati si stiu ca se invata si sunt profesori foarte buni. O facultate privata NU e proasta, ba mai mult, iti ofera conditii pe care alte facultati de stat nu ti le ofera nici macar pe un sfert. Tine de fiecare, cat de mult isi da interesul si vrea sa invete.

leonardk
| leonardk a răspuns:

Romano - Americana

| Dl.Inginer a răspuns:

Spiru Haret forever, te primesc cu bratele deschise laughing, cred ca nici dosar nu iti trebuie laughing

| sebastian_2565 a răspuns:

laughing alea is private si vai de ele...incearca la ASE e grea admiterea dar facultatea e... un party de 3 ani big grin si oricum in ce ai face la testul ala de intrat tot intri ca au locuri...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu as vrea sa stiu facultate sa aleg?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu as sti sa ti spun sigur...eu imi doresc sa intru la jurnalism la hyperion...am auzit k e f buna s sper sa intru...media mea e 9, 10. sper sa am loc aici.asta e ce-mi doresc sa fac...bafta si tie incearca aici...eu am intrat s l univ buc s la agronomie insa vreau sa fac jurnalismul happy...bafta mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Hyperion m-am inscris si eu happy La jurnalism. Daca platesti repede prima rata ai locul asigurat! Intr-adevar, foarte multi oameni din televiziune au terminat Hyperion, tocmai din cauza ca se face practica, astfel incat, in momentul in care termini facultatea o sa stii ce ai de facut mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa