HepHap
| HepHap a întrebat:

O intrebare pentru copii si adolescentii care inca merg la scoala!

Stiti ce e un oracol? Ati facut sau ati completat vreodata un oracol?

22 răspunsuri:
| medex3 a răspuns:

De stiut stiu ce e un oracol. Un jurnal in care toata lumea completeaza.De facut nu am facut.:-J. LEnea astablushing. Dar am si completat cateva.

| Barajag a răspuns:

Inseamna ca noi nu mai suntem copii?hee heeAm avut unul, cred ca este prin camara cu amintirilaughing

| Aicilef a răspuns:

Da dar de ce intrebi?

| Bii26 a răspuns:

Da! am oracol.
Oracolul este un caiet in care pui pe fiecare pagina din caiet si sa-ti raspunda prietenii.La sfarsit poti lasa amintire si secretewinking

| Nu conteaza a răspuns:

Eheee cate n'am avut laughing
oracolul este un caiet in care scrii niste intrebari la care iti raspund cunoscutii. pe fiecare pagina o alta intrebare d obicei
eu ardeam foile day dreaming nu incerca daca nu ai mai facut, sau le parfumam laughing oh go on

| Fifylici a răspuns:

Da am completat
si din cate stiu eu un oracol este un fel de jurnal public
unde lasi date despre tine idei impresii
si tot felul de chestiid din astea
intr-un timp ma gandeam sa imi fac si eu
dar de ce intrebi?

| Pământul a răspuns:

In clasele IV-VI (traiasca aceasta dubioasa simetrie) am avut contact cu cateva oracole, completandu'le; niciodata nu am avut. In retrospectiva, un oracol e destul de asemanator cu un sit de'asta de socializare, offline.

| nauca a răspuns:

Nu cred sa dispara prea curand aceasta practica happy
"Pe vremea mea" era musai sa ai un oracol in fiecare an. Le-am pastrat bine, stau in teancul de caiete dragi.

| danut a răspuns:

Pe vremuri un oracol era un gen de profet al unui zeu oarecare, acu vad ca se si "completeaza"?! P. S. Pana la ce varsta suntem copii?

| ILoveYouMore a răspuns:

Da amunul este un caiet in care scrii o multitudine de intrebari si il dai sa completeze toti in el. Este un fel de carte prin care afli totul despre ceilalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe ala din Delphi il completam anual. Uneori, daca n-avea Phytia clienti, chiar si de doua ori pe an. Parca te-am zarit si pe tine pe acolo... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Este un caiet in care se pun anumite intrebari si tu raspunzi. Spre exemplu:Ai un iubit? Aici mai multe raspunsuri de la persoane diferite.
Mie mie se pare o mare prostie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un oracol este un caiet in care scrii intrebari diferite si am si eu 1000000000000000000000

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am avut vreo 5 pana acum si am completat de sute de ori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am 10 ani si sunt clasa a4a. Stiu ce inseamna unn oracol.Am trei(acum ma pregatesc pentru al 4lea, si am completat o multime.

| pithicot a răspuns:

Da, am facut si am si completat un oracolbig grin

| myha_8968 a răspuns:

Stiu cei ala un oracol si am completat in multe si am avut vreo 2-3 dk?batting eyelashes

| Prince Vegeta a răspuns:

Oracolul e un caiet pe care si-l face un copil si pune intrebari.De exemplu:
Ce iti place la mine?
Ce parfumuri iti plac?
Ce fel de mancare preferi?
Cum te cheama? Cati an iai? De unde esti?
Imi dai numarul de telefon? Id-ul?
Etc...
Te intreaba numai chesti din asteabig grin

| yupy a răspuns:

Da! Eu am deja 2.

| adrianamaria231 a răspuns:

Da am avut si eu

| trish a răspuns:

DA da da!big grinoracolul e un caiet de intrebari in care completeaza de exemplu toti colegii tai...sau toti prietenii! E superhappyLa sfarsit fiecare poate desena cate ceva ca sa-ti lase o amintire!happy