| waXonwaXoff a întrebat:

"o scrisoare pierduta"de I.L.Caragiale este schita sau o carte?

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E o piesa de teatru. Era suficient sa deschizi cartea ca sa-ti dai seama!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este o comedie de moravuri sociale și politice, pusă în scenă.
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

E o schita happy

| DANyi a răspuns:

Este o piesa de teatru.

| Yukidaruma a răspuns:

Este o carte cam in jur de o suta de pagini, eu inca nu am citit-o dar mi-a zis o colega care a citit-owinking

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Tu ce crezi...normal ca nu e o carte. dar poate fi bineinteles titlul unei carti. dar este opera literara care apartine genului dramatic... e o schita.

| AaN56 a răspuns:

E o schita.

| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

E o piesa de teatru care o poti gasi in diferite carti a lui caragiale. Eu de exemplu am o carte de schite in care am si o scrisoare pierdută

| BulaNNN a răspuns:

Este o carte logic... dar poate fi si o schita depinde eu zic ca este o carte pentru ca in cele mai multe cazuri este o carte. Funda?