| anonim_4396 a întrebat:

Oare Ministerul Educatiei e fumat?!
Anul asta au pus vacanta de Paste total aiurea! Ne incurca de tot cum ne-au pus-o!
Pe 16 Aprilie-Duminica cade Pastele iar pe 17 Aprilie- Lunea e a doua zi de Paste si e liber dar totusi ei pe 18 si 19 Aprilie adica Martea si Miercurea vor sa mergem la scoala, ne pun pentru doua zile sa ne ducem... urmand ca vacanta de Paste sa o luam pe 20-Aprilie -Joia adica o luam dupa ce trece Pastele.
Cata ilogica! Se numeste vacanta de Paste dar ei ne-o dau dupa Paste!
Nu era mai normal sa o luam pe data de 14 Aprilie-Vinerea?
(Zic si eu)

Ministerul e prost si fumat.Alta caracterizare nu am pentru ei.
Ei chiar cred ca noua dupa Paste ne mai arde sa mai mergem doar doua zile la scoala?!

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inainte de a face o afirmatie mai si citeste. Altfel se poate ajunge la concluzia ca tu meriti acele epitete, nu ministerul. https://www.portalinvatamant.ro/......-7042.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numeste vacanta de primavara nu de vacanta de Paste asa ca...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbesti prostii.

| KillaNoFilla a răspuns:

Intrebarea e:O sa mearga cineva?

| ADAPAULA199 a răspuns:

VACANTA DE PASTE DIN 2017 - INCEPE PE 15 APRILIE SI TINE PANA PE 2 MAI
https://www.portalinvatamant.ro/......-7042.html :)