| gabriella12 a întrebat:

Păreri Școala Centrală din București? Credeti ca intru cu 8, 38 pe mate Info simplu? Ce licee destul de bune mi-ati recomanda pt media mea? Multumesc, dau funda :*

Răspuns Câştigător
| cristinaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Hei eu sunt eleva a scolii centrale. Iti recomand cu încredere sa optezi pentru acest liceu. Amintirile pe care le vei avea vor fi cu siguranță uimitoare. Iti va plăcea nu doar colectivul ci si profesorii si Scoala in sine. Liceul Zoia kosmodemianskaia ( asa se numea ) este un liceu unic cu o arhitectura minunata. In primele saptamâni de Scoala te vei pierde prin el :* ce pot sa zic? Te astept si iti garantez ca liceul Scoala centrala te va atrage mai ales prin istoria si prin legendele scolii:* daca mai vrei detalii poti da mesaj :*

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mediile vor rămâne cam aceleaşi;)

Chiar dacă va fi vreo scădere la unele licee/profile, media va scădea cu maxim 0, 5-1 p : deci la un liceu la care s-a intrat cu 8.90, e posibil ca să se intre cu 8.50 - minim 7.90 :)

Poţi scrie pe Fişa cu opţiuni orice liceu doreşti - preferabil cu medie sub 8, 90 :)

Vezi lista liceelor şi mediile din 2013 ( în ordine descrescătoare ) la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/alege-liceu-pas-2?county_id=10&page=3

E posibil să fi admisă şi la Şcoala Centrală - vezi mediile din 2013 la linkul : http://www.admitereliceu.ro/institutie/scoala-centrala-bucuresti

Toate cele bune.

| Robieski a răspuns:

Eu cred ca ai sanse.

| Jokerh6662 a răspuns:

Eu zic ca se poate intra.

| Elysabeta a răspuns:

Se poate intrahee hee iti recomand daca esti din Bucuresti sa te duci la Vlahuta sau necullce eu ma duc la Vlahuta intr-un ancrying((