| maria9997 a întrebat:

Pe ce data vor fi simularile pentru Bac 2018. (Eu sunt clasa a 12). Stiu ca sunt in martie dar nu stiu data exacta, si nu stiu daca sunt zile libere intre cele trei probe. Dau fundita :*

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Acele date sunt pentru 2017!

| Chez0nz a răspuns:

Buna,
Spre deosebire de anul școlar 2015-2016, în anul școlar curent simularea examenelor naţionale se va desfăşura în aceeași perioadă (13-17 martie), atât pentru elevii clasei a VIII-a, cât și pentru elevii claselor a XI-a şi a XII-a.