| Vernusio a întrebat:

Pentru ce platesc banii intr-un liceu particular? Ce imi ofera?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In teorie la nimic, in practica esti intr-un alt mediu: mai confortabil, cu personal mai atent, cu dotari mai serioase si moderne, cu materiale didactice suficiente si moderne.

| UnderPressure a răspuns:

Iti ofera numai comfort mai ridicat decat cel din liceele de stat. Ai o plasma in clasa, mobilierul didactic si materialele sunt de mai buna calitate si sunteti mai putini elevi in clasa respectiva.
In rest, platesti salariile profesorilor si profitul patronului, calitatea educatiei fiind aceiasi peste tot. Profesorii de la privat, fie ca e vorba de licee sau facultati private, sunt aceiasi, lucreaza si la institutiile de stat.

| Yaloomano a răspuns:

Cred ca ma insel dar din cate știu nu te ajuta cu nimic...adică dacă nu ai o medie bună sa intri la un liceu bun și acel liceu X e singurul liceu la care poți sa intri, atunci trebuie sa te duci acolo iar banii sunt consumați pentru renovării școlare. Sper ca te am ajutat