| yaay124 a întrebat:

Pot sa cer mai multe adeverinte medicale de ex. de la dentist, de la medicul de familie etc. sa pot motiva mai multe absente?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu poti cere dar vei primi adeverintele pentru motivarea absentelor doar daca ai fost bolnav si boala te-a impiedecat sa mergi la scoala.

| Mrary a răspuns:

Teoretic nu. Pentru ca un doctor nu poate emite adeverinte dupa bunul plac, avand o evidenta a acestora care trebuie, desigur sa aiba o oarecare relevanta