| me_8444 a întrebat:

Pot sa ma transfer de la facultatea de asistenta medicala la cea de medicina, in anul 2 sau 3? sau trebuie sa dau examen de admitere? nu se pot echivala studiile? multumesc...

3 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Cred ca trebuie sa dai examen.la medicina e foarte greu fata de asistenta medicala.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă nu se pot echivala studiile, atunci o iei de la 0. Dai examen, intri şi faci toţi cei 6 ani.
Salut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te poti transfera. trebuie sa te inscrii la fac de medicina cum o fac altii si sa incepi cu anul unu.
@Mademoiselle la asistenta medicala e la fel de greu. si acolo am bagat toata anatomia posibila si fiziologia, diagnostice, nursing etc...
esti cumva la asistenta medicala din pitesti?