| GulubuntzBudulush a întrebat:

Pot sa va spun o fabula. E tare. a. Funda este a garantata. Se spune ca era intr-o tara foarte departata, un scolar care invata si el ca toti elevi. Nu era prea rau. Era normal un copil chiar bun. Insa el nu era buzraist (doar o religie inventata), nici ateist, ci era altceva. Erau mai multe categorii de oameni. Ce-i care nu erau insa nu discriminau si cei care aveau o gruslesie si nu o suportau. Majoritatea elevilor erau un pic. Erau cam rai. Mai putin acesta si inca vreo 3. mai tarziu apare una care se inchina Busrabi (o persoana care este un vrajmas in acel cult care-l avea ala). Aia 3 erau bunii, insa copilul nu putea chair tot timpul sa vorbeasca cu el ca erau unii rai Busraba si Sneip erau printre cei mai rai, ce-l goneau si-l faceau de toata ocara. mai tarziu a venit o fata, atliz Ea a acceptat credinta. Cei care u erau rai, unul era somnoros nu i-a asa. Insa asta rea care se inchina la ala, s-a suparat si a pornit o "rascoala impotriva". Si spunea numai prostii. SI cam asa e. Ce ii propuneti sa faca ca sa-si pastreze relatia.

3 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Sună ca o fabulă scrisă de Aesop, dacă Aesop ar fi suferit trei atacuri cerebrale prizând cocaină în timp ce-și injecta heroină.

| cristimihailov a răspuns:

Mai... eu nu am rezistat pana la capat.
Remarca pozitiva: Logica frazelor si stilul de scriere si nivelul detaliilor este prea sofiaticat pentru mine.

Remarca negativa: As propune acest text pentru categoria junk.

Oricum ar fi, poti sa alegi una din ele.

| Katie1356 a răspuns:

Caut un sens logic si nu-l gasesc...