| Enii a întrebat:

Poti canta daca nu stii notele muzicale si nu faci canto? :O

Răspuns Câştigător
| corolav a răspuns:

Categoric, DA!
Totul este să ai voce și ureche muzicală.
Niciunul dintre rapsozii populari, pe care îi auzi, sau cîntăreții de muzică populară, nu știe note muzicale și nu a făcut canto.
Au ureche muzicală și voce.
Celebrul Costel Busuioc, cel care a cîștigat acel concurs de cîntare, în Spania, habar nu avea de note muzicale și nu făcuse nici o oră de canto.
El avea voce și ureche muzicală.
La fel și celebrul Caruso, Pavarotti, Ludovic Spies, și încă alții.
Ulterior, au avut norocul să-i audă cineva, să-și dea seama de comoara pe care o au în gît, i-a luat, i-a școlit și peste ani au ajuns cine au ajuns.
Asta e!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sigur poti face karaoke, dacă ai voce, acolo nu i ti trebuie să cunosti notele.

| DNSK a răspuns:

Poti picta daca nu ai pensule si culori?