| LarisaMaria a întrebat:

Poti face cu mate-info medicina?

6 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Poti de ce nu, poti face medicina de la orice vrei tu, ca la medicina se da examen!

| crisbebe a răspuns:

Banuiesc ca te referi la liceu de mate-info si daca poti face pe urma medicina nu? liceul nu prea conteaza ci facultatea de ex profa mea de romana a facut mate-info si e profa de romana si ce ea trebuie sa faca de profa de mate? deci nu prea conteaza liceul

| elenyss a răspuns:

Dupa terminarea liceului, iti poti alege la ce facultate sa mergi, indiferent de profilul primar. Sunt facultati la care se intra pe baza de examen (deci ai nevoie de meditatii).

| Dreamer a răspuns:

Larisa, liceul nu conteaza prea mult, ceea ce vor parintii tai pentru tine conteaza prea putin, ceea ce iti doresti tu conteaza cel mai mult.
PS: Poti face orice atat timp cat iti doresti cu adevarat!

| YayuK a răspuns:

Bineinteles ca poti sa faci Medicina. Si de la filologie poti sa faci. Ideea e sa-ti placa si sa stii biologie. La Medicina dai un examen cu 100 de intrebari grile din biologia de a 11-a si a12-a.

| comansorin a răspuns:

Nu deoarece mate-info inseamna matematica si medicina daca vaci liceul asta si te angajezi la o firma de IT nimeni nu-ti fa cere sa faci o operatie!